Operator obrabiarek skrawających CNC

1. Operator obrabiarek skrawających CNC: należy do zawodów bardzo poszukiwanych na rynku pracy. Operator obrabiarek skrawających obsługuje i utrzymuje w należytym stanie technicznym nowoczesne maszyny do obróbki skrawaniem. Są to zarówno maszyny sterowane cyfrowo bądź programowo, jak i tradycyjne obrabiarki służące do kształtowania przedmiotów z metalu i tworzyw sztucznych. Uczniowie kształcący się w tym zawodzie uczą się obsługi i nadzorowania pracy uniwersalnych, półautomatycznych i automatycznych obrabiarek skrawających, takich jak: tokarki, frezarki, szlifierki w tym obrabiarki sterowane numerycznie (komputerowo/CNC).

2. Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia
– MEC.05. Użytkowanie obrabiarek skrawających

3. Dodatkowe umiejętności:
– kurs spawacza

Skip to content