Technik Informatyk w fabryce „FIBRAIN”

Klasa 3TI Technik Informatyk miała wyjątkową okazję odwiedzić fabrykę FIBRAIN, jednego z wiodących producentów zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie telekomunikacji i optycznych sieci światłowodowych.
Fabryka FIBRAIN to miejsce, gdzie innowacje stają się rzeczywistością. Już na samym początku wizyty uczniowie zostali przywitani przez zespół ekspertów, którzy podzielili się swoją wiedzą na temat funkcjonowania fabryki oraz najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii światłowodowych. Od pierwszych chwil atmosfera była nacechowana entuzjazmem i ciekawością.
Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję przyjrzeć się bliżej procesom produkcji zaawansowanych komponentów telekomunikacyjnych. Od wytwarzania włókien światłowodowych po montaż kompletnych systemów transmisji danych – każdy etap produkcji był dla nich fascynującym zjawiskiem. Dzięki uprzejmości pracowników fabryki, młodzi entuzjaści mogli zadawać pytania i zgłębiać tajniki technologicznej magii, która kryje się za współczesnymi sieciami komunikacyjnymi.
Jednym z najbardziej inspirujących momentów było spotkanie z zespołem inżynierów pracujących nad nowymi projektami. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca nad innowacyjnymi rozwiązaniami informatycznymi, oraz jakie umiejętności są niezbędne, by odnosić sukcesy w dziedzinie technologii. To spotkanie dało im nie tylko wgląd w to, jakie możliwości stoją przed nimi w przyszłości, ale także zainspirowało do dalszej nauki i rozwoju swoich umiejętności.
Wizyta w fabryce FIBRAIN była nie tylko okazją do zdobycia wiedzy praktycznej, ale także do poszerzenia horyzontów i otwarcia się na możliwości, jakie niesie ze sobą świat technologii. Dla wielu uczniów była to inspirująca podróż, która utrwaliła ich zainteresowanie informatyką i technologią, oraz zaszczepiła w nich pasję do eksploracji nowych obszarów wiedzy.
Ta wizyta na długo pozostanie w pamięci uczniów jako niezwykłe doświadczenie, które otworzyło im oczy na fascynujący świat technologii przyszłości.
Szczególne podziękowania dla pracowników fabryki FIBRAIN za możliwość zapoznania się z ich pracą i zaangażowaniem w edukację młodych osób.
Opiekunami i organizatorami wycieczki dla uczniów byli nasi nauczyciele przedmiotów zawodowych Andrzej Ożyło, Piotr Drabik
Skip to content