Atrakcyjna  wycieczka do Niemiec

W dniach 27-28 kwietnia 2023 r. uczniowie klas trzecich i czwartej technikum wzięli udział w wycieczce szkolnej do Niemiec.

W pierwszym dniu wyjazdu przewodnik oprowadził grupę po Berlinie i pokazał najważniejsze zabytki
i miejsca kulturalne miasta, m.in. pomnik wojny czyli Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma z zachowaną mozaiką „Hohenzollernowie czczący św. Krzyż”, Zegar Wodny w holu Europa Center, East Side Gallery, czyli zachowany Mur Berliński, Checkpoint Charlie i Topografia Terroru, czyli miejsce po budynkach Urzędów Bezpieczeństwa III Rzeszy, Czerwony Ratusz obok Wieży TV, Fontanna Neptuna, Wyspa Muzeów, Unter den Linden z Forum Fryderycianum i Brama Brandenburska.

Dużą atrakcją dla fanów motoryzacji było zwiedzanie wystawy samochodowej w „DRIVE. Volkswagen Group Forum.” przy ulicy Unter den Linden z okazji 75-lecia Porsche. Uczniowie mieli tam okazję poznać wizje i przedsięwzięcia związane z historią sukcesu Porsche.

Ostatnim punktem programu w tym dniu było berlińskie Muzeum Techniki, gdzie uczniowie zobaczyli wiele ciekawych eksponatów związanych z historią techniki, w tym komputerów, samochodów, motocykli, lokomotyw, samolotów i innych maszyn. Wśród ciekawych eksponatów były: kolekcja motocykli BMW, replika pierwszego samochodu z napędem spalinowym Karla Benza oraz wiele innych unikatowych i historycznych maszyn.

Wieczorem grupa udała się do bazy noclegowej w Słubicach, skąd następnego dnia wyruszyła na spacer do Frankfurtu nad Odrą. Tam zwiedzili zabytkowe centrum miasta z licznymi budynkami w stylu gotyckim i barokowym.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Ośrodku Muzealno-Edukacyjnym „Ujście Warty” w Słońsku. Każdą z ośmiu tematycznych sal wyposażono w najnowocześniejsze zdobycze technologii. Obowiązkowym punktem zwiedzania był wirtualny lot balonem nad Parkiem Narodowym „Ujście Warty”. Dużo emocji wzbudził też wirtualny rejs łodzią po niedostępnych turystycznie wodach Parku.

Wyjazd obfitował w moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Skip to content