Uczeń ZSTiO Mateusz Kiełt finalistą Olimpiady  z języka angielskiego

Mateusz Kiełt uczeń  klasy 2Tp znalazł się w gronie finalistów Olimpiady z języka angielskiego organizowanej przez Wyższa Szkołę Języków Obcych im. Samuela Lindego w Poznaniu.
III ogólnopolski stopień Olimpiady miał miejsce w Poznaniu w dniach  od 22-24 marca 2024 r.
Mateusz zmagał się z testem gramatycznym, analizą literatury oraz rozmową na temat wiedzy o krajach obszaru językowego.
W przypadku Etapu III OJA od uczestników oczekiwana jest wrażliwość językowa odpowiadająca tej prezentowanej przez rodzimych użytkowników języka angielskiego. Olimpiada Języka Angielskiego to konkurs, który wymaga wyjścia poza podręcznik szkolny. Olimpiada to konkurs dla osób z zamiłowaniem do nauki języka angielskiego, mających świadomość, że język obcy to nie tylko gramatyka i słownictwo, ale także elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych, w tym szeroko pojmowana kultura, tj. literatura, historia, sztuka, sport, itp.

Biorąc pod uwagę wysoki poziom Olimpiady- gratulujemy sukcesu.

Skip to content