Conntected Learning w ZSTiO

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha jest szkołą, w której uczniowie uczą się zawodów przyszłości,
m.in. technik programista, technik informatyk, czy technik automatyk. Zdobywają i doskonalą swoje umiejętności w programowaniu aplikacji mobilnych i desktopowych, projektowaniu lokalnych sieci komputerowych, czy programowaniu układów mikroprocesorowych. Są to kompetencje twarde, niezbędne do pracy w wymarzonym zawodzie. Jednakże gwałtowne tempo zmian w otaczającym nas świecie wymaga od pracowników i obywateli dużo szerszego zakresu umiejętności. Pracodawcy wymagają również:

– kooperacji

– kreatywności

-krytycznego myślenia

-kompetencji cyfrowych

Celem projektu CONNECTED LEARNING jest rozwijanie umiejętności poprzez naukę języka angielskiego. Przez dwa tygodnie uczniowie klasy 4 tp będą współpracować metodą projektu z uczniami z innych szkół nad wspólnymi tematami, m.in. travel, identity, residence. Zajęcia będą wymagały wyjścia ze strefy komfortu, kreatywnego myślenia, współpracy oraz umiejętności cyfrowych.