Odbiór certyfikatów z kwalifikacji zawodowych oraz dyplomy zawodowe
do odebrania w pokoju monitoringu (pok. nr 4, parter budynku głównego).

Elektroniczne inspiracje w gimnazjum

W ostatnim czasie nasza szkoła podjęła współpracę z Publicznym Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu.

W jej ramach zostały przeprowadzone warsztaty edukacyjne z udziałem uczniów klas drugich kształcących się w zawodzie technik elektronik. Zajęcia obejmowały tematycznie zagadnienia z elektroniki analogowej. Miały na celu ukazanie uczniom zagadnień technicznych w sposób prosty i doświadczalny.

Gimnazjaliści z klas trzecich poznali podstawowe elementy elektroniczne oraz zasadę działania i wykorzystanie specjalistycznego układu scalonego. Ich zadaniem było, przy pomocy starszych kolegów, zbudowanie układu czasowego i jego uruchomienie, a następnie zmienianie elementów elektronicznych i ich parametrów oraz obserwowanie zachodzących zjawisk.

Uczniowie technikum demonstrowali również samodzielnie wykonane projekty: łazika sterowanego przez elementy optoelektroniczne oraz ramię robota, którym można było sterować aplikacją pobraną na smartfona.

W pokazach brali udział wyróżniający się uczniowie naszej szkoły: Aleksander Siwoń, Krystian Trysła, Karol Czarnecki, Piotr Storek i Karol Turek.

?>