godlonowe headerlog  ZSTiO5 iso n


„zaFRAKTALuj się!”

Uczniu

Zaprojektuj fraktal i wygraj! Zachęcamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski do udziału

w projekcie  „zaFRAKTALuj się!”.

 

By wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe wystarczy zaprojektować własny unikatowy fraktal. My zapewniamy niezbędną wiedzę i narzędzia, Ty tworzysz fraktal, rejestrujesz się online i wygrywasz drona, tablet lub odtwarzacz MP3.
Do dzieła!

Więcej  informacji na stronie:

http://zafraktalujsie.polsl.pl/index.html

Uwaga: termin zgłoszenia udziału i nadesłania zaprojektowanego fraktala mija 30 listopada 2016r. Wyniki
i oceny będą ogłoszone  w połowie grudnia. Zostało więc nie dużo czasu. Nagrodzonych zostanie aż 40 najciekawszych prac.

Może warto powalczyć!

By wziąć udział w projekcie należy:

  1. zapoznać się z regulaminem,
  2. pobrać oprogramowanie ChaosPro do generowania fraktali, skonfigurować je zgodnie z zaleceniami w samouczku i zacząć tworzyć unikatowe fraktale,
  3. Pobrać samouczek.

„zaFRAKTALuj się!” to inicjatywa popularyzująca geometrię fraktalną. Zadaniem chętnych do udziału w organizowanym przez Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej przedsięwzięciu jest stworzenie fraktali, czyli specyficznych obiektów geometrycznych o unikatowych kształtach w specjalnym oprogramowaniu, a następnie zgłoszenie ich do konkursu przez stronę internetową. Jury konkursowe, składające się z pasjonatów geometrii fraktalnej, naukowców-matematyków oraz ludzi sztuki, nagrodzi 40 najlepszych prac, które zostaną zaprezentowane podczas wystawy, jaka odbędzie się na Politechnice Śląskiej w grudniu. Autorzy najlepszych prac, ocenianych pod kątem wyglądu estetycznego oraz sposobu doboru palety kolorów i kolorowania fraktala, otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe – zdalnie sterowany czterowirnikowy quadrocopter dostosowany do lotów w ciemności, który komunikuje się z użytkownikiem przy pomocy Bluetooth, wygodny 7-calowy tablet z procesorem Intel® Atom™ Z2520 1,2 GHz, odtwarzacz MP3/MP4 z wbudowaną pamięcią 8 GB oraz radiem FM, radiobudzik z laserową projekcją aktualnego czasu na ścianę lub sufit oraz liczne pendrive’y .

Zachęcamy do udziału w projekcie „zaFRAKTALuj się”!

Przykładowe fraktale, które mogą być inspiracją do tworzenia własnych fraktali znajdziecie w prezentacji oraz w Internecie.

<< prezentacja do pobrania>>

    bip2