Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Odbiór certyfikatów z kwalifikacji zawodowych oraz dyplomy zawodowe
do odebrania w pokoju monitoringu (pok. nr 4, parter budynku głównego).

 

ZSTIO SAMOCHODOWĄ SZKOŁĄ ROKU

18 maja 2019 r. w Centrum Szkoleniowym Techniki Motoryzacyjnej firmy Bosch w Warszawie, odbył się finał XX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej.

samochodowa szkola roku

W Olimpiadzie startowało 356 uczniów ze 118 szkół o profilu samochodowym, do finału awansowało 12 uczestników, którzy zdobyli największą liczbę punktów. Wśród tej dwunastki znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Robert Pielach z klasy IV i Kamil Czekierda z klasy III technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych. Reprezentowali oni nasza szkołę w Finale Olimpiady, uzyskując w sumie największą liczbę punktów ze wszystkich uczestników obu etapów Olimpiady. Wygrali klasyfikację drużynową dzięki czemu Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu uzyskał prestiżowy tytuł Samochodowej Szkoły Roku 2019.
Olimpiada Techniki Samochodowej organizowana jest od dwudziestu lat przez miesięcznik Auto Moto Serwis i Wydawnictwa Komunikacji i Łączności pod honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej z udziałem Politechniki Warszawskiej i największych firm motoryzacyjnych w Polsce. Jest najważniejszym, najtrudniejszym i najbardziej prestiżowym konkursem przedmiotowym szkół średnich w branży samochodowej, a jej finaliści zwolnieni są z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.
Opiekunami uczniów finalistów są mgr inż. Krzysztof Żołyniak i mgr inż. Mariusz Skupień.

Klasyfikacja zespołowa XX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej.

1. miejsce
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu 121 pkt.
(Robert Pielach 63 pkt.; Kamil Czekierda 58 pkt.)

2. miejsce
Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu 120 pkt.
(Dominik Geisler 75 pkt.; Patryk Kołtun 45 pkt.)

3. miejsce
Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu 116 pkt.
(Paweł Smolaga 68 pkt.; Michał Tomczak 48 pkt.)

?>