Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Wyniki I etapu X Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”

Wyniki I etapu X Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”

W dniu 13 kwietnia 2022r. o godzinie 9.00 w ZSTiO odbył się on-line I etap X Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”.

Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego. Każdy uczestnik rozwiązał test jednokrotnego wyboru składający się z 40 zadań.
„Banachiada” to inicjatywa pozwalająca nie tylko wspomnieć najwybitniejszego polskiego matematyka Stefana Banacha, ale przede wszystkim mająca na celu popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów oraz sprawdzenie przez nich własnego poziomu wiedzy i umiejętności w dziedzinie Królowej Nauk.
Poniżej przedstawiamy listę dziesięciu zespołów, które zakwalifikowały się do II etapu X Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”.

LP.

Imiona i nazwiska uczniów

Nazwa Szkoły

 

Liczba punktów

  1. 3.

Julia Furgała

Wiktoria Kobak

Szkoła Podstawowa im. Poety Ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej

76

  1.  

Szymon Nowosielski
Igor Sudyka

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej
w Jaśle

73

  1.  

Bartłomiej Gondek
Gabriela Greszta

Zespół Szkół Szkolno-Przedszkolny
nr 2 w Leżajsku

72

  1.  

Jagoda Sznaj

Arkadiusz Motyka

Szkoła Podstawowa  nr 1
 im. Jana Pawła II  w Przeworsku

64

  1.  

Weronika Kołcz

Jakub Osada

Szkoła Podstawowa nr 4

im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu

63

  1.  

Bartosz Sroka

Paweł Kolczak

Szkoła Podstawowa
 im. T. Kościuszki w Sieniawie

63

  1.  

Aleksandra Kaszuba

Szymon Ochwat

Szkoła Podstawowa nr 5
im. Bohaterów 27 Pułku Piechoty
w Rzeszowie

61

  1.  

Karol Gałuszka

Gracjan Kubas

Szkoła Podstawowa nr 5
im. Baśki Puzon w Jarosławiu

58

  1.  

Natalia Pych

Wiktor Pakuła

Szkoła Podstawowa nr 16
z Oddziałami Integracyjnymi
 im. Orląt Lwowskich w Przemyślu

58

  1.  

Martyna Łonyszyn

Jakub Biłas

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi
w Sanoku

55

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w etapie finałowym, który odbędzie się w formie stacjonarnej w dniu 3 czerwca 2022 roku.
Organizatorzy