Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Wymiana młodzieży w Niemczech w ramach projektu unijnego Comenius

Odbiór certyfikatów z kwalifikacji zawodowych oraz dyplomy zawodowe
do odebrania w pokoju monitoringu (pok. nr 4, parter budynku głównego).

 

Wymiana młodzieży w Niemczech w ramach projektu unijnego Comenius

W dniach 23-27 maja 2011 młodzież Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących kolejny już raz brała udział w wymianie w Niemczech w ramach projektu Comenius "Mit uns Deutsch lernen". Uczniowie nie tylko zwiedzali zabytki, poznawali zwyczaje oraz obrzędy niemieckiego obszaru językowego, ale i pracowali nad rozbudową bilingwalnej platformy do nauki języka niemieckiego http://jasobak.de/.

Platforma ta jest wspólnym przedsięwzięciem uczniów polskich, niemieckich i walijskich. Na stronie, z której mogą korzystać wyłącznie zalogowani uczestnicy, znajdują się ćwiczenia, testy i zadania wzbogacające proces komunikacji językowej. Dla doskonalenia kompetencji językowych zakupionych zostało dziesięć netbooków, co umożliwiło uczestnikom projektu pracę na platformie w dowolnym miejscu i czasie. Od 2009 roku nasza szkoła brała udział w dwuletnim niemieckojęzycznym projekcie Comeniusa we współpracy ze szkołami partnerskimi w Niemczech i Walii(Zjednoczone Królestwo). Był to już drugi projekt realizowany przez ZSTiO i sfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu "Uczenie się przez całe życie". Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu od 2004 roku aktywnie bierze udział w wymianie młodzieży polsko-niemieckiej. Koordynatorem jest nauczycielka języka niemieckiego Zofia Kulnianin.

 

?>