Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Odbiór certyfikatów z kwalifikacji zawodowych oraz dyplomy zawodowe
do odebrania w pokoju monitoringu (pok. nr 4, parter budynku głównego).

 

Wycieczka do Trójmiasta

Od 24 do 27 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta. W pierwszy dzień zwiedzający podziwiali starówkę Gdańska, przechadzając się pięknymi uliczkami miasta Heweliusza i pokonując kilkaset schodów prowadzących na wieżę Kościoła Mariackiego, by stamtąd ujrzeć wspaniałą panoramę miasta.

Środa najwięcej atrakcji dostarczyła wielbicielom historii i opowieści o naszych zmaganiach z Krzyżakami. Tego dnia bowiem zwiedzający odwiedzili monumentalny zamek w Malborku, jeden z zabytków znajdujących się na światowej liście UNESCO.

Kolejną atrakcją była wizyta na Helu i odwiedziny fokarium, gdzie oczywiście największy entuzjazm wzbudzały foki, które
w oczekiwaniu na porę karmienia albo leniwie wylegiwały się na brzegu basenu, albo majestatycznie, jakby dla rozrywki, pływały – raz stylem grzbietowym, raz klasycznym ;-).

Nie zabrakło również czasu na spacer po pięknym sopockim molo i słynnym Monciaku, wizytę na Westerplatte oraz pod pomnikiem stoczniowców w Gdańsku.

Ostatnim, ale za to niezwykle interesującym, punktem programu było zwiedzanie Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Piwnicach pod Toruniem. Mieści się ono w malowniczym, XIX – wiecznym dworze, otoczonym pięknym parkiem. W dwóch pawilonach, z rozsuwanymi dachami znajdują się teleskopy optyczne: teleskop Cassegraina o średnicy 60 cm oraz drugi Schmidta-Cassegraina o średnicy 90 cm. Piwnice słyną przede wszystkim jednak ze swojego radioteleskopu. Tak naprawdę działają tutaj dwa tego typu urządzenia, ale bardziej znany jest wybudowany
w 1994 roku 32 metrowy radioteleskop, który jest największym tego typu urządzeniem w Europie Środkowej.

To tylko najważniejsze elementy naszej wycieczki, która wszystkich chyba uczestników utwierdziła w przekonaniu, że „podróże kształcą”.

?>