Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Witaj Maj, Trzeci Maj...

Początek maja to zawsze niezwykły czas, upamiętniający jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.

Takim było bowiem uchwalenie Konstytucji 3-go maja w 1791r., będącej jednym z głównych owoców prac sejmu 4-letniego. We wtorek obchodziliśmy 231 rocznicę tego doniosłego wydarzenia. Z tej okazji delegacja naszej Szkoły, na czele z dyrektorem Adamem Tomaszewskim, uczestniczyła w ogólnomiejskich uroczystościach (pod pomnikiem Konstytucji), których gospodarzem był burmistrz naszego miasta, pan Waldemar Paluch. W obecności przedstawicieli Polskiego Parlamentu, a także władz samorządowych, służb mundurowych, oraz delegacji także innych Szkół, przypomniano znaczenie tego doniosłego wydarzenia oraz rangę samej Konstytucji, będącej pierwszą w Europie i drugą na świecie. W asyście 14 dywizjonu Artylerii Samobieżnej oddano salwę honorową. Uroczystości patriotyczne zbiegły się z obchodami Święta religijnego ku czci Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, stąd pierwsza część uroczystości miała miejsce także w Kościele N.M.P. Królowej Polski. Uroczystości uświetniono złożeniem pod pomnikiem okolicznościowych kwiatów.