Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Uczniowie rozwijają umiejętności z mechatroniki i diagnostyki samochodowej

Uczniowie rozwijają umiejętności z mechatroniki i diagnostyki samochodowej

W ramach współpracy z firmą Inter Team z Warszawy, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniu specjalistycznym z zakresu mechatroniki samochodowej oraz diagnostyki pojazdów samochodowych z wykorzystaniem testerów i oscyloskopów.

W szkoleniach uczestniczyło w sumie 24 uczniów z klasy pierwszej kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych. Szkolenie składało się z części praktycznej i obejmowało między innymi zagadnienia z podstaw elektrotechniki, elektroniki i mechatroniki samochodowej – wykorzystanie zestawów dydaktycznych, systemy zasilania w pojazdach z silnikiem benzynowym oraz z silnikiem diesla, pomiary i diagnostyka z wykorzystaniem mierników, oscyloskopu oraz urządzeń diagnostycznych KTS 540.
Certyfikaty zostały wręczone przez dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha, Pana Adama Tomaszewskiego. Pomysłodawcą i inicjatorem szkoleń był nauczyciel przedmiotów zawodowych mgr inż. Krzysztof Żołyniak.
Życzymy wszystkim uczestnikom szkolenia, aby zdobytą wiedzę i umiejętności jak najlepiej wykorzystali w dalszej praktyce zawodowej.