Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Uczennica 1 TG finalistką konkursu na Festiwalu Języka Niemieckiego w Rzeszowie

Uczennica 1 TG finalistką konkursu na Festiwalu Języka Niemieckiego w Rzeszowie

W dniach 31 marca-7 kwietnia 2022 Uniwersytet Rzeszowski, Katedra Germanistyki zorganizowały II Festiwal Języka Niemieckiego.

Honorowy patronat sprawowali JM rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof.dr hab. Sylwester Czopek i Konsul Honorowa Republiki Federalnej Niemiec w Rzeszowie dr Agnieszka Kruk. W ramach festiwalu zorganizowano różne imprezy towarzyszące, wykłady, warsztaty językowe, odbyła się projekcja filmów niemieckojęzycznych i konkursy skierowane do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1 TG Sylwia Wołosz zdobyła III miejsce na Festiwalu w konkursie na plakat “Warum ist Deutsch so wichtig?”.
Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów!