Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Uczen klasy 3 Ti, laureat Międzynarodowego Konkursu Literackiego Języka Niemieckiego, pojedzie w nagrodę do Berlina

Odbiór certyfikatów z kwalifikacji zawodowych oraz dyplomy zawodowe
do odebrania w pokoju monitoringu (pok. nr 4, parter budynku głównego).

 

Uczen klasy 3 Ti, laureat Międzynarodowego Konkursu Literackiego Języka Niemieckiego, pojedzie w nagrodę do Berlina

Nasz uczen klasy 3 Ti Paweł Potera odniósł wielki sukces zdobywając 2 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Lieterackim J.Niemieckiego “Młodzież pisze wiersze” w kategorii - tłumaczenie wiersza z języka niemieckiego na język polski.

W konkursie brało udział 140 uczniów z Francji, Polski, Niemiec, Włoch, Luksemburga I Ukrainy. Sukces Pawłowi przyniosło tłumaczenie wiersza J.W. Goethego. Po nagrodę w konkursie Paweł wybierze się na od 16 do 19 września 2022 do Berlina. W programie pobytu oprócz zwiedzania miasta planowane są warsztaty językowo-literackie prowadzone przez znanych aktorów, pisarzy I muzyków. Nauczycielką Pawła jest p. Zofia Kulnianin.
Jury konkursu byo bardzo wymagające. Tworzyli go:

 jury

Sedecznie gratulujemy Pawłowi!