Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Sukces Dawida Kasieczki na XXXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Częstochowie

Sukces Dawida Kasieczki na XXXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Częstochowie

W dniach 31 marca i 1 kwietnia 2015 r. w Częstochowie odbyła się XXXVIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 373 uczestników z 73 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski oraz Ukrainy. Doskonale zaprezentował się uczeń naszej szkoły - Dawid Kasieczka z kl. IV TE, który w tak doborowym gronie zajął 3. miejsce. Gratulujemy Dawidowi jak i jego opiekunowi Panu Januszowi Puszkarzowi.

Opiekę merytoryczną (pytania, zadania oraz udział w Komisji Konkursowej) zapewniały krakowskie uczelnie, w tym również Akademia Górniczo-Hutnicza. Unikatową cechą Olimpiady jest część praktyczna (zestaw dwóch zadań laboratoryjno-projektowych) oraz odpowiedź ustna przed komisją konkursową. Laureaci i finaliści uzyskali prawo przyjęcia na I rok studiów, z pominięciem warunków rekrutacji oraz zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Warto nadmienić, że szkołę reprezentowało 12 uczniów odpowiednio w kategoriach:

  • elektrycznej: Dawid Kasieczka i Marcin Kapłon;
  • elektronicznej: Radosław Halejcio i Jakub Jasnosz;
  • teleinformatycznej: Hubert Kopczacki i Dawid Kos;
  • elektronik medyczny: Łukasz Łysik i Łukasz Bembenek;
  • mechatronik: Justyna Pecko i Bartłomiej Pyzak;
  • informatyk: Dawid Lubera i Łukasz Pryjda;

Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów.