• Różowa wstążeczka w ZSTiO, czyli moc i znaczenie profilaktyki

Odbiór certyfikatów z kwalifikacji zawodowych oraz dyplomy zawodowe
do odebrania w pokoju monitoringu (pok. nr 4, parter budynku głównego).

Różowa wstążeczka w ZSTiO, czyli moc i znaczenie profilaktyki

Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości nowotworu piersi a symbolem walki jest różowa wstążka.

W tym czasie i w "Mechaniku" podjęto temat związany z profilaktyką tej choroby.
W ramach szkolnych działań profilaktyczno - edukacyjnych zorganizowane zostało spotkanie dla uczennic, zaproszono również mamy naszych uczniów oraz pracownice szkoły.
Spotkanie poprowadziła Pani Marta Zadorożny - prezes Stowarzyszenia Klubu Kobiet po Mastektomii „Amazonki". Celem spotkania było podniesienie poziomu wiedzy naszych uczennic na temat profilaktyki zdrowia, zachęcenie to systematycznej kontroli lekarskiej i wykonywania badań.
Mając na uwadze, że decydujące znaczenie w kontekście profilaktyki i zapobiegania rozwojowi choroby ma jego diagnostyka i wczesne wykrycie, wszystkie uczestniczki spotkania uzyskały odpowiedź na pytanie co robić, by ustrzec się groźnego schorzenia. Prowadząca zwróciła również uwagę na istotę i szczególne znaczenie samobadania.
Uczestniczki spotkania, zaopatrzone w wiedzę, ale również ciekawe prospekty i tematyczne ulotki, chętnie ustawiły się do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

?>