Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Przebaczyć, lecz nie zapomnieć...

W środę, 22 czerwca obchodziliśmy 79 rocznicę jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Polski.

Takim bowiem było masowe ludobójstwo, dokonane przez ukraińskich nacjonalistów na polskiej ludności Kresów Wschodnich. Z tej okazji delegacja naszej Szkoły, na czele z dyrektorem Adamem Tomaszewskim, uczestniczyła w ogólnomiejskich uroczystościach na Starym cmentarzu pod tablicą upamiętniającą ofiary tamtych wydarzeń. Gospodarzem uroczystości był burmistrz naszego miasta, pan Waldemar Paluch. W obecności przedstawicieli polskiego Parlamentu, a także władz samorządowych, służb mundurowych, oraz delegacji także innych Szkół, przypomniano jak wielkie znaczenie ma dzisiaj pamięć i hołd, które jesteśmy winni pomordowanym rodakom. Uroczystości uświetniono złożeniem pod tablicą okolicznościowych kwiatów przy asyście wojskowej 14 dywizjonu Artylerii Samobieżnej.