Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

PROGRAMOWANIE WE FLUTTERZE

W dniu 28 kwietnia w naszej szkole odbyło się szkolenie z obsługi i programowania aplikacji mobilnych we Flutterze prowadzone przez firmę Mobitouch.

Uczestniczyli w nim uczniowie - programiści z klasy 3 Tc. 

Flutter – to otwarty - źródłowy zestaw narzędzi dla programistów przeznaczony do tworzenia natywnych, wieloplatformowych aplikacji mobilnych, komputerowych oraz internetowych, stworzony przez firmę Google. Szkolenie dotyczyło SDK (Software development kit) o nazwie Flutter. Uczniowie poznali podstawowe funkcje Fluttera i jego wykorzystania w praktyce przez pisanie kodu. Zwieńczeniem zajęć było napisanie prostej aplikacji sklepu z użyciem Fluttera. Zajęcia te na prawo wzbogaciły wiedze uczniów, przyszych zawodowych programistów i zachęciły do poznania nowych technologii.