Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Paweł Potera, laureat 2. nagrody Międzynarodowego Konkursu Literackiego Języka Niemieckiego odebrał nagrodę w Berlinie

Odbiór certyfikatów z kwalifikacji zawodowych oraz dyplomy zawodowe
do odebrania w pokoju monitoringu (pok. nr 4, parter budynku głównego).

 

Paweł Potera, laureat 2. nagrody Międzynarodowego Konkursu Literackiego Języka Niemieckiego odebrał nagrodę w Berlinie

Uczen klasy 3 Ti Paweł Potera odniósł wielki sukces zdobywając 2. miejsce w Międzynarodowym Konkursie Literackim J.Niemieckiego “Młodzież pisze wiersze” w kategorii - tłumaczenie wiersza z języka niemieckiego na język polski.

Konkurencja była duża, ponieważ w konkursie uczestniczyło 140 uczniów z Francji, Polski, Niemiec, Włoch, Luksemburga I Ukrainy. Sukces przyniosło Pawłowi tłumaczenie wiersza J.W. Goethego. Po nagrodę w konkursie pojechał od 16 do 19 września 2022 do Berlina wraz z nauczycielką j. niemieckiego p. Zofią Kulnianin. W ceremonii rozdania nagród uczestniczyli m.in konsul RP w Berlinie, przedstawicielka Instytutu Polskiego w Berlinie, reprezentant Bundestagu I wiele innych osobistości ze świata kultury I nauki.
W programie pobytu w Berlinie znalazło się nie tylko zwiedzanie miasta z przewodnikiem, ale również warsztaty językowo-literackie I spotkania integracyjne.
Serdecznie gratulujemy Pawłowi międzynarodowego sukcesu!