Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Odbiór certyfikatów z kwalifikacji zawodowych oraz dyplomy zawodowe
do odebrania w pokoju monitoringu (pok. nr 4, parter budynku głównego).

 

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Celem mistrzostw jest propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród całego społeczeństwa, szczególnie wśród młodzieży szkolnej oraz zachęcanie jej do podnoszenia poziomu swoich umiejętności w tym zakresie.

W wielu przypadkach czynnikiem hamującym udzielanie pomocy poszkodowanej osobie jest nie tyle brak dobrej woli, ile brak podstawowych umiejętności, a także strach na widok krwawiącej rany, złamanej kończyny czy nieprzytomnego człowieka.

Organizowane przez Polski Czerwony Krzyż Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, mają na celu przekazanie młodzieży podstawowych wiadomości w tej dziedzinie i przełamanie oporów.

Podczas tegorocznej edycji Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK przeprowadzonych w dniu 28 kwietnia br. młodzież szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jarosławskiego udzielała pomocy osobom poszkodowanym w pozorowanych sytuacjach: złamania kończyn, krwotoki, epilepsja i resuscytacja na fantomach dorosłego, dziecka i niemowlaka, ułożeniepozycji bocznej – ustalonej.Dodatkowo, młodzież wypełniała pisemny test.

Drużyna z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, zajmując I miejsce w eliminacjach powiatowych wzięła udział w Wojewódzkich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Czerwonego Krzyża w Rzeszowie.

?>