Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Międzynarodowy kurs doskonalący z języka niemieckiego w Lubece

Odbiór certyfikatów z kwalifikacji zawodowych oraz dyplomy zawodowe
do odebrania w pokoju monitoringu (pok. nr 4, parter budynku głównego).

 

Międzynarodowy kurs doskonalący z języka niemieckiego w Lubece

Pani Monika Rydzik w dniach od 16 do 22 października 2022 r. uczestniczyła w międzynarodowym kursie doskonalącym w Lubece.

Szkolenie, w którym wzięło udział 22 nauczycieli języka niemieckiego z Danii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Estonii, Słowacji, Włoch oraz Polski, obejmowało wykłady i warsztaty dotyczące nauczania języka niemieckiego, jako języka obcego, kultury oraz niemieckojęzycznej literatury.
Poza codzienną nauką bogaty był również program ramowy, m.in.: zwiedzanie miasta (Lubeki), rozmowy z mieszkańcami, wycieczka do Kilonii oraz wizyty w znanych muzeach Dom Buddenbrokków (Buddenbrookhaus), Günter Grass-House, muzeum Willego Brandta, Behnhaus Drägerhaus oraz Kunsthalle zu Kiel.
Wyjazd odbył się w ramach stypendium przyznanego przez organizację pożytku publicznego w Lubece - Die Deutsche Auslandsgesellschaft, oficjalną organizację finansowaną ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.

 

?>