Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Odbiór certyfikatów z kwalifikacji zawodowych oraz dyplomy zawodowe
do odebrania w pokoju monitoringu (pok. nr 4, parter budynku głównego).

 

II miejsce w finale wojewódzkim ogólnopolskiego turnieju motoryzacyjnego

25 maja 2011 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Przemyślu pod patronatem Honorowym Małgorzaty Chomycz - Wojewody Podkarpackiego, Mirosława Karapyty - Marszałka Województwa Podkarpackiego i Roberta Chomy - Prezydenta Przemyśla odbył się finał wojewódzki XV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

W turnieju wzięło udział 14 trzyosobowych drużyn z całego województwa podkarpackiego, które zostały wcześniej mistrzami powiatów. Powiat jarosławski i ZSTiO reprezentowała drużyna złożona z uczniów klasy IVTB technikum w zawodzie technik mechanik o specjalności eksploatacja i naprawa pojazdów samochodowych w składzie: Łukasz Kulikowski, Arkadiusz Kiełt, Bogumił Ochota. Opiekunem drużyny był nauczyciel mgr inż. Krzysztof Żołyniak.

Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna zajęła drugie miejsce w województwie.
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego, a dla powiatu i szkoły wywalczyli piękny puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Konkurencje, w których musieli zmierzyć się zawodnicy były trudne i wymagały od uczestników wiedzy oraz umiejętności technicznych. Na wstępie każdy musiał rozwiązać test z zakresu przepisów ruchu drogowego i z historii polskiej motoryzacji następnie trzeba było przeprowadzić obsługę codzienną pojazdu, a więc to, co każdy kierowca powinien zrobić przed wyjazdem na drogę. Kolejny etap to tor przeszkód, który zawodnicy pokonywali na skuterze. Na koniec zaś przejazd po torze przeszkód samochodem osobowym, na którym zamocowano tzw. talerz Stewarta, a wszystko trzeba było zrobić jak najkrótszym czasie.

Na podstawie wyników powyższych konkurencji zostali wytypowani Mistrzowie województwa podkarpackiego XV edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego:

  • I miejsce drużyna z Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku.
  • II miejsce drużyna z Zespołu Szkół Technicznych I Ogólnokształcących w Jarosławiu
  • III miejsce drużyna z Zespołu Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni,

?>