Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Odbiór certyfikatów z kwalifikacji zawodowych oraz dyplomy zawodowe
do odebrania w pokoju monitoringu (pok. nr 4, parter budynku głównego).

 

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/uploads/images/galleries/2022/11/konferencja-mlodzi-o-klimacie-2022.

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Konferencja MŁODZI O KLIMACIE 2022

„Słuchanie głosu nauki jest naszą jedyną szansą na dalszą - jakże piękną! - podróż przez Kosmos na statku kosmicznym Ziemia. Jednak gdy klimat zbytnio się zmieni (sorry…), statek będzie mknął nadal, już bez nas jako pasażerów. Nie mamy drugiej planety - musimy uratować tę jedyną.”.

Czytamy w Apelu Klimatycznym Naukowców koordynowanym przez WWF Polska

W dniach 08.11 - 09.11.2022 r. w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi odbyła się Konferencja „Młodzi o klimacie”, objęta honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej oraz Fundacji WWF Polska. Partnerem merytorycznym wydarzenia był Uniwersytet Łódzki.
Celem tej Konferencji było stworzenie forum do dyskusji dla młodzieży i ekspertów nad tematyką zmian klimatycznych, które są największym wyzwaniem współczesności.

Uczeń z naszej szkoły wraz z opiekunem, miał możliwość uczestniczenia w dwudniowym programie konferencji, a w tym m.in. w panelu dyskusyjnym „Zielone zarządzanie zasobami ludzkimi – EKOLOGICZNA PRZYSZŁOŚĆ ORGANIZACJI”, w wykładzie „Jak działa klimat” oraz w wielu ciekawych warsztatach m.in.: „Zrównoważona konsumpcja w świetle współczesnego Fast Fashion”, „Miasta dla ludzi czyli jakie”, „Moja droga z domu do szkoły w kontekście zmian klimatycznych”

W konferencji czynny udział jako prelegent, zabrał głos Paweł Potera z klasy 3Ti, którego abstrakt pt. ” Konflikt na linii człowiek – środowisko w obliczu działań wojennych” przesłany jeszcze w ubiegłym roku szkolnym otrzymał pozytywną opinię i znalazł się w bardzo wąskiej grupie młodzieży, która otrzymała szansą na wygłoszenie swojego referatu podczas Konferencji „Młodzi o klimacie 2022”. Wystąpienia Pawła spotkało się z bardzo dobrymi opiniami młodzieży, nauczycieli oraz organizatorów.
Serdecznie gratulujemy Pawłowi!

{gallery}galleries/2022/11/konferencja-mlodzi-o-klimacie-2022{/gallery}
?>