Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • I Piknik Naukowy Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

Odbiór certyfikatów z kwalifikacji zawodowych oraz dyplomy zawodowe
do odebrania w pokoju monitoringu (pok. nr 4, parter budynku głównego).

 

I Piknik Naukowy Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

W piątek, 13 maja, odbył się I. Piknik Naukowy Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Ideą organizatorów była, tradycyjnie już podejmowana od dłuższego czasu, popularyzacja nauki i myśli technicznej.

Szkolny plac przy ulicy Świętego Ducha wypełniał od rana tłum gimnazjalistów, nauczycieli oraz dzieci nie tylko
z Jarosławia, ale także z pobliskich miejscowości; łącznie ponad pięciuset gości.

Wielu zainteresowanych zgromadziły pokazy robotów, zbudowanych z klocków LEGO Mindstroms NXT, które przygotowała Fundacja Fabryka Talentów. Fascynujące tajemnice nauki odkrywali przed uczestnikami nauczyciele szkoły
w trakcie tajemniczych pokazów. Można było zobaczyć: „ducha w butelce”, „ogień z niczego”, „produkcję krwi”, a nauczyciele elektroniki skutecznie przekonali, że „czego oczy nie widzą, to elektronika wyjaśni”. Pozostałe atrakcje, czekające na uczestników, to: turniej łuczniczy, pokazy taneczne, quizy i zabawy językowe, testy na inteligencję, pokaz sprzętu wojsk chemicznych.

Prawdziwy piknik to również grill. Tutaj też organizatorzy nie zawiedli, a o podniebienia gości zadbały firmy Sokołów S.A. oraz delikatesy NIVEX.

Jedynie pogoda nieco zaskoczyła, ale i tak ten „piątek 13-go” można zaliczyć do wyjątkowo udanych!

Organizatorzy dziękują wszystkim firmom oraz organizacjom, które wspomogły przygotowanie imprezy, przede wszystkim Fundacji Fabryka Talentów oraz firmie BartFun, która przygotowała m.in. fascynującą 8-metrową ściankę wspinaczkową,
a także Zakładom Mięsnym Sokołów S.A., Delikatesom NIVEX, Zajazdowi Polonez, F.H.U. oraz firmie „Megastyl-Bis” s.c., za udostępnienie na pokazy kolektorów słonecznych.

?>