Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

I DZIEŃ W GRECJI

W dniu 3 maja 2022r. grupa 24 uczniów Szkoły Branżowej I Stopnia w Jarosławiu rozpoczęła swoją zawodową przygodę czyli 2 tygodniowe praktyki w Salonikach w Grecji.

Grupa składa się z 16 uczniów kształcących się w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych, 8 w zawodzie kierowca mechanik i mechanik pojazdów samochodowych. Saloniki to druga co do wielkości metropolia w Grecji leży nad brzegiem Morza Egejskiego. Praktyki potrwają do 17 maja 2022r. i są realizowane w ramach projektu Erasmus+ 2021-1-PL01-KA121-VET-000011804. Opiekunami uczniów są: p. Dorota Różańska oraz p. Beata Pilek, koordynator projektu W. Zięba.
Uczniowie po szczęśliwym wylądowaniu dotarli do Hotelu Esperia położonym w centrum Salonik, tuż przed Ministerstwem Macedonii i Tracji, kilka metrów od Placu Arystotelesa, Rynku Modianos i zabytkowego centrum miasta. Uczniowie mieszkają w dwuosobowych komfortowych pokojach. Obiady i kolacje będą jadać w Greckich restauracjach. Dzisiaj po zakwaterowaniu się i organizacyjnym spotkaniu udali się na kolacje do restauracji Sofis, na zakupy i wieczorny spacer. Jutro zaczynają pracę w zakładach zawodowych … Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki…..