Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

GALA ROZDANIA NAGRÓD X EDYCJI „BANACHIADY” w ZSTIO

W czwartek, 23 czerwca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha odbyło się uroczyste Gala podsumowująca X edycję Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”, którego organizatorem jest ZSTiO.

Zainteresowanie „Banachiadą” wśród uczniów nie maleje, począwszy od roku 2012, w którym po raz pierwszy wystartowaliśmy z naszym maratonem.
Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot , Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch, PWSTE w Jarosławiu, Stowarzyszenie Nauka i Rozwój w Jarosławiu oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.

W X edycji „Banachiady” najlepsi byli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 w Leżajsku. Zgodnie z tradycją uzyskali oni zaszczytny tytuł „Banachmistrza”, a szkoła statuetkę „Złotej gęsi”.
Pozostałe zespoły z grona laureatów:
II miejsce - uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle,
III miejsce - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku
Galę wręczenia nagród BANACHIADY swoją obecnością zaszczycili goście: Prorektor ds. Dydaktycznych PWSTE w Jarosławiu doc. dr Dorota Dejniak , Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu Marta Kurpiel oraz władze firmy Ei System Sp. z o.o. z Poznania: Dyrektor ds. finansów i marketingu Marczello Georgiew, Marketing Manager Anna Kosińska i Redaktor naczelny EkoSystem Monika Kanigowska. Firma ufundowała wszystkim laureatom długopisy 3D.
Wszyscy Laureaci otrzymali cenne nagrody: powerbanki, pendrivy, słuchawki bezprzewodowe, książki i statuetki, które ufundował Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot. Fundacja Śnieżka ufundowała karty podarunkowe do sklepu Media Markt.

Organizatorów „Banachiady” wsparli również: Marek Trojniak, właściciel drukarni "Papirus", zapewniając papier potrzebny do przeprowadzenia konkursu, natomiast ciastka dla wszystkich uczestników II etapu ufundował Jan Pajda, Prezes Zarządu "SAN" - PAJDA Sp. z o.o.

Organizatorzy kierują słowa podziękowania Wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg X edycji „Banachiady”.

LAUREATOM I FINALISTOM SERDECZNIE GRATULUJEMY