Odbiór certyfikatów z kwalifikacji zawodowych oraz dyplomy zawodowe
do odebrania w pokoju monitoringu (pok. nr 4, parter budynku głównego).

Europejski Tydzień Kodowania w ZSTiO

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Polska jest jednym z jej liderów - w 2020r. zajęła pierwsze miejsce w rankingu, ubiegły rok zakończyła z wynikiem ponad 15 tysięcy inicjatyw i trzecim miejscem na podium.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.
Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.
Nasza szkoła już od 5 lat aktywnie uczestniczy w Europejskim Dniu Kodowania. Uczniowie w dniach 9.10-21.10.2022r. podejmowali w naszej szkole różne wyzwania związane z programowaniem, kodowaniem i algorytmiką.
W szkole przeprowadzone zostały następujące wyzwania:
-kodowanie online na platformie Code.org,
-programowanie w środowisku mBlock,
-budowa robotów mBot Ranger z wykorzystaniem serwonapędów i programowanie ich w środowisku mBlock,
-programowanie planszowe (bez użycia komputera),

W akcji wzięło udział ponad 150 uczniów z technikum w zawodzie: technik informatyk, technik programista, technik elektronik i technik automatyk.
Nauczyciele uczestniczący w Code Week 2022 wraz z uczniami: L.Kobyliński, P.Warecki, R.Dębicki, K.Knap i B.Pilek
Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w tą akcję serdecznie dziękujemy.

?>