Piknik naukowy w Tymcach

W dniu 10.05.2024 roku uczniowie klasy 2 technik informatyk i klasy 2 technik programista naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w pikniku naukowym, który odbył się w obserwatorium astronomicznym w Tymcach. To wyjątkowe wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do prezentacji zarówno kierunków kształcenia naszej placówki, jak i osiągnięć naszych utalentowanych uczniów.

Podczas pikniku uczniowie ZSTiO wspaniale reprezentowali szkołę, dzieląc się swoją pasją do nowoczesnych technologii oraz programowania robotów. Na przygotowanym stanowisku zaprezentowaliśmy najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny robotyki oraz druku 3D. Uczestnicy pikniku mieli okazję z bliska przyjrzeć się naszym innowacyjnym projektom.

Nie tylko technologia była głównym tematem tego wydarzenia. Nasi uczniowie mieli również okazję zgłębić tajniki astronomii. Podczas warsztatów astronomicznych poznali fascynujące fakty o kosmosie oraz mieli możliwość obserwacji Słońca poprzez profesjonalny teleskop.

Cieszymy się, że mieliśmy możliwość wzięcia udziału w tak inspirującym wydarzeniu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom oraz obserwatorium astronomicznemu w Tymcach za zapewnienie niezapomnianych doświadczeń. Takie wydarzenia stanowią nie tylko świetną okazję do rozwijania zainteresowań naukowych, ale także doskonałą formę edukacji poza szkolnej.

Skip to content