Zaczynamy XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

16 stycznia 2024 r ruszyły zapisy do XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finały odbędą się podczas Poznań Motor Show w dniach 4 – 7 kwietnia 2023 r.
Nowe kategorie, atrakcje i partnerzy – to wszystko czeka na uczestników kolejnej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Zapisy rozpoczęły się 16 stycznia 2024 r., a finały odbędą się w dniach 4-7 kwietnia podczas Poznań Motor Show. Do udziału w Mistrzostwach mogą zgłaszać się dwuosobowe zespoły uczniowskie ze szkół ponadpodstawowych oraz mechanicy zawodowi.

XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników odbędą się w 9. kategoriach:

 • Młody Instalator LPG
 • Młody Detailer
 • Młody Mechanik
 • Mechanik Zawodowy
 • Elektromobilni
 • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
 • Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych
 • Młody Mechanik Motocyklowy
 • Młody Lakiernik

  Dzięki ogromnemu wsparciu partnerów z roku na rok Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników przyciągają coraz szersze grono uczestników. Konkurencje praktyczne i materiały edukacyjne przygotowują m.in. ZF Aftermarket z markami TRW, Sachs, Lemförder, Wabco, a także VARTA, FILTRON, AC z marką STAG Autogas Systems, sieci warsztatów samochodowych Eurowarsztat i Nexdrive, Autos, John Deere, Yamaha, TEXA, ARP E-Vehicles z marką autobusów elektrycznych i wodorowych Pilea, Axalta z marka Standox, Anest Iwata, Mirka, Integra Software, EVB, Overcome, Grupa TOPEX z marką NEO TOOLS, PIRE, CS-II, The Wrap Center, Flex oraz partner technologiczny Synerise.

  Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to także akcje specjalne, które co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To nie tylko szansa na poszerzenie wiedzy, ale także na zdobycie tzw. „zielonej karty” – udziału w finałach bez względu na wynik eliminacji.

Akcje specjalne to szansa, zwłaszcza dla młodych mechaników, na edukację z różnych obszarów motoryzacji i wiedza często wykraczająca poza szkolne programy.

Oferta przygotowana przez partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników to:

 • Akcja Filtracja
 • Moje Neo
 • ORLEN OIL Card
 • Naładuj się Wiedzą
 • Zielona Karta John Deere
 • Wiedza z powerem
 • Skok do elektromobilności
 • Skrzynia Wiedzy
 • Karta Integra
 • Zaangażowani w części
 • Wodorowa Przyszłość

Uczestnicy ze szkół ponadpodstawowych biorą udział w zespołach dwuosobowych, natomiast mechanicy zawodowi jako uczestnicy indywidualni. Rejestracja odbywa się przez formularz na stronie akademiamlodegomechanika.pl i trwa do 8 marca do godziny 10:00. Mistrzostwa Mechaników odbywają się w 3 etapach:

 • Eliminacje – szkoły wyłaniają zespoły dwuosobowe wraz z opiekunem
 • Półfinały – w formie testu online dnia 8.03.2024 r. w godz. 12:00 – 13:30 na platformie https://akademiamlodegomechanika.pl/
 • Finały – w formie zadań praktycznych w dniach 4-7.04.2024 r. w Poznaniu

Uczestnictwo we wszystkich etapach Mistrzostw Mechaników oraz bilety wstępu dla Finalistów i Opiekunów, na teren MTP, podczas Finałów Mistrzostw Mechaników, będą darmowe i dają dostęp do całej przestrzeni Poznań Motor Show w danym dniu uczestnictwa.
Dodatkowo dla uczestników półfinałów, którzy się nie zakwalifikują do Finału Mistrzostw Mechaników, a wezmą udział w Akcjach Specjalnych, otrzymają bilety wstępu na Poznań Motor Show.

W ciągu minionego roku Akademia Młodego Mechanika wraz z jej Ambasadorem Grzegorzem Dudą i partnerami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odwiedziła szkoły m.in. w Białymstoku i Lublinie. Organizatorzy Mistrzostw zainaugurowali także nowy projekt – Akademia Młodego Mechanika On Tour.

W dłuższą trasę po Polsce w ramach promocji XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników Akademia wyruszy 25 lutego z Garażu Dudy w Ryglicach i zakończy 1 marca w Gdańsku. Spotkania odbędą się w szkołach, warsztatach samochodowych oraz u ambasadorów i partnerów mistrzostw. Podczas trasy odwiedzimy także Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie podczas Poznań Motor Show oraz Targów Techniki Motoryzacyjnej odbędzie się finał Mistrzostw.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę mistrzostwamechanikow.pl, a w razie pytań pozostajemy do dyspozycji pod podanymi poniżej kontaktami.

Materiały do pobrania – https://mistrzostwamechanikow.pl/do-pobrania/
Strona Mistrzostw – https://mistrzostwamechanikow.pl/
Akademia Młodego Mechanika – https://akademiamlodegomechanika.pl/

Skip to content