Your IP: 174.129.187.112
2017-01-23 08:38
godlonowe headerlog  ZSTiO5 iso n

pozyczki

Uzyskane w wyniku kształcenia kwalifikacje zawodowe:

M.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych
M.12. Diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowychDSC_0372
M.42. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych

W oddziale punktowane będą następujące przedmioty:

1. język polski
  2. matematyka
  3. fizyka
  4. informatyka

Realizujemy rozszerzony program z matematyki, fizyki albo informatyki.

Technik pojazdów samochodowych – to kierunek związany z obsługą współczesnych pojazdów samochodowych. Wraz z rozwojem motoryzacji wzrosło zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych fachowców z zakresu naprawy i eksploatacji współczesnych pojazdów samochodowych, które są „naszpikowane” elektroniką i nowoczesnymi technologiami. Zaletą kierunku jest dostosowane treści nauczania do wymogów współczesnej techniki samochodowej. Kształcący się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny, naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej. Kształcenie techniczne obejmuje zajęcia z przedmiotów zawodowych, m.in. podstaw konstrukcji maszyn, konstrukcji pojazdów samochodowych, podstawy diagnostyki i naprawy pojazdów samochodowych , budowy podwozi, elektrycznego i elektronicznego wyposażenia pojazdów samochodowych. Uczeń otrzymuje również niezbędne przygotowanie w zakresie technologii informacyjnej, która jest nieodłącznym elementem nowoczesnej diagnostyki samochodowej. Specjalistyczne wiadomości i umiejętności w zakresie budowy, obsługi i naprawy pojazdów samochodowych uczeń nabywa w trakcie zajęć praktycznych w klasie I, II i III w Centrum Kształcenia Praktycznego oraz podczas miesięcznej praktyki zawodowej w klasie trzeciej.

Uczniowie odbywają bezpłatny kurs nauki jazdy.

Zadania zawodowe technika pojazdów samochodowych obejmują:
- posługiwanie się oprogramowaniem specjalistycznym,
- prowadzenie dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej związanej z obsługą i naprawą pojazdów samochodowych,
- wykonywanie oceny stany technicznego pojazdu samochodowego i jego zespołów,
- dobieranie części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych,
- obsługiwanie i naprawianie pojazdu samochodowego i jego zespołów,
- organizowanie i nadzorowanie procesów obsługowo-naprawczych pojazdów samochodowych.

Technik  pojazdów samochodowych znajdzie zatrudnienie w:

• stacjach obsługi pojazdów samochodowych
  • zakładach produkcyjnych i naprawczych pojazdów samochodowych
  • stacjach kontroli pojazdów
  • przedsiębiorstwach transportu samochodowego
  • instytucjach zajmujących się obrotem pojazdami samochodowymi i ich częściami
  • instytucjach zajmujących się ewidencją pojazdów samochodowych oraz ubezpieczeniami komunikacyjnym
  • przedsiębiorstwach doradztwa technicznego dotyczącego motoryzacji.

bip2