Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
689544
Your IP: 54.211.213.149
2017-01-22 20:19
godlonowe headerlog  ZSTiO5 iso n

pozyczki

Uzyskane w wyniku kształcenia kwalifikacje zawodowe:

E.6 Wykonywanie instalacji urządzeń elektronicznych,
E.20 Eksploatacja urządzeń elektronicznych.

W oddziale punktowane będą następujące przedmioty:

 1. język polski
 2. matematyka
 3. fizyka
 4. informatyka

Realizujemy rozszerzony program z matematyki, fizyki albo informatyki.

 

Technik elektronik to nowoczesny i wymagający zawód przyszłości, stawiający ciągle nowe wyzwania i dający możliwości samorealizacji i dużej satysfakcji z wykonywanej pracy. Przemysł elektroniczny jest jedną z najbardziej dynamicznych gałęzi gospodarki. Pracodawcy oczekują absolwenta wyposażonego w wiele kluczowych umiejętności i potrafiącego szybko reagować na zmieniającą się rzeczywistość.

Głównym celem kształcenia w zawodzie technik elektronik jest przygotowanie szeroko wykwalifikowanej kadry specjalistów. Zajmuje się instalowaniem, konserwowaniem, użytkowaniem i naprawą urządzeń elektronicznych. Jest też odpowiedzialny za organizację pracy w placówkach badawczo-rozwojowych, zakładach wytwórczych i naprawczych oraz w innych gałęziach przemysłu i jednostkach, gdzie są szeroko stosowane urządzenia elektroniczne. Technik elektronik może zajmować się serwisem urządzeń elektrotechnicznych i elektronicznych. Zawód ten daje duże możliwości samorealizacji poprzez prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Technik  elektronik znajdzie zatrudnienie w:

 • zakładach przemysłowych przy montażu, instalacji, eksploatacji urządzeń elektronicznych
 • warsztatach naprawczych urządzeń oraz aparatury elektronicznej i automatyki
 • firmach instalujących sprzęt elektroniczny powszechnego użytku
 • warsztatach naprawczych sprzętu elektronicznego
 • w specjalistycznych placówkach handlowych
 

  bip2