Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
689962
Your IP: 174.129.187.112
2017-01-23 08:38
godlonowe headerlog  ZSTiO5 iso n

pozyczki

 

Uzyskane w wyniku kształcenia kwalifikacje zawodowe:CISCO CCNA Exploration_wynik

A.54 Przygotowywanie materiałów graficznych do procesu drukowania,
A.25 Wykonywanie i realizacja projektów multimedialnych,
A.55 Drukowanie cyfrowe.

W oddziale punktowane będą następujące przedmioty:

  1. język polski
  2. matematyka
  3. fizyka
  4. informatyka

Realizujemy rozszerzony program z matematyki, fizyki albo informatyki.Cyfrowe_wynik

Technik cyfrowych procesów graficznych zajmuje się szeroko pojętym przygotowywaniem materiałów do drukowania. Obsługuje różnego rodzaju programy graficzne oraz typowe programy do składu komputerowego. Z dostarczonych materiałów w postaci tekstu, wykresów, fotografii, tabel wykonuje za pomocą sprzętu komputerowego obróbkę materiałów graficznych i tekstu, korektę kolorów, formatowanie tekstu i grafiki, rozmieszczenie tekstu i grafiki na arkuszu drukarskim.

 

Technik cyfrowych procesów graficznych dobiera procesy i ustala parametry drukowania w różnych technikach drukarskich, zajmuje się eksploatacją cyfrowych maszyn i urządzeń drukujących. Wykonuje między innymi komputerowe łamanie tekstu, koryguje kolory w plikach graficznych i dopasowuje wymiary dostarczonych materiałów w taki sposób, żeby podczas drukowania uzyskać pożądany efekt. Wykonuje on także oraz publikuje w Internecie wszelkiego rodzaju projekty multimedialne z wykorzystaniem właściwego oprogramowania. Jest obecny niemal w każdej agencji reklamowej, we wszystkich firmach wydawniczych oraz drukarniach cyfrowych. Od jego umiejętności zależy bowiem ostateczny wygląd ulotek, prospektów, gazet, czasopism kolorowych oraz książek.

 

    bip2