Your IP: 54.211.213.149
godlonowe headerlog  ZSTiO5 iso n

pozyczki

Technikum Nr 2 im. Stefana Banacha

Technikum gwarantuje uczniowi otrzymanie świadectwa dojrzałości oraz dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie i uzyskanie tytułu technika. Zakres kształcenia ogólnego jest taki sam jak w liceach ogólnokształcących (przygotowuje do zdawania matury w rozszerzonym zakresie z wybranego przedmiotu). Czas nauki w technikum trwa 4 lata. Nauczane są dwa języki obce: język angielski i język niemiecki. Nauka kończy się przystąpieniem do dwóch egzaminów: maturalnego oraz potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Ukończenie technikum daje szerokie możliwości wyboru dalszej drogi edukacji lub pracy. Po zdaniu egzaminów maturalnych absolwenci mogą kontynuować naukę na studiach wyższych.
Absolwenci naszego Technikum we wszystkich oferowanych zawodach są poszukiwani na rynku pracy i nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

Szkoła kształci w następujących zawodach :

Opis poszczególnych zawodów  można znaleźć z odnośniku Technikum nr 2

Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym, w którym uczniowie techników i zasadniczej szkoły zawodowej zdają  egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie. Jest to bardzo pozytywne dla zdających, gdyż ten ważny egzamin zdają w macierzystej szkole i nie są narażeni na dodatkowe utrudnienia.

ZSTiO znajduje się w samym centrum Jarosławia, dzięki temu uczniowie dojeżdżający spoza miasta nie maja kłopotów z dotarciem do szkoły.

bip2