godlonowe headerlog  ZSTiO5 iso n

pozyczki

Technik teleinformatyk

Technik teleinformatyk - to obecnie jeden z najbardziej cenionych i poszukiwanych zawodów. Teleinformatycy to najlepsi specjaliści z dziedziny informatyki i telekomunikacji. Należą do grupy najbardziej poszukiwanych pracowników. Rynek pracy oczekuje na profesjonalnych techników teleinformatyków, których kompetencje pozwolą na poszerzenie zakresu świadczonych usług oraz podniesienie prestiżu firmy, w której będą zatrudnieni. Osoby przedsiębiorcze mogą stworzyć własną firmę, która będzie świadczyła usługi z zakresu teleinformatyki. Znajomość zagadnień telekomunikacyjnych oraz posiadanie kompetencji informatycznych pozwala być elastycznym na rynku pracy oraz łatwo stawiać czoła nowym wyzwaniom, jakie stawia ciągły rozwój szeroko rozumianej cyfryzacji.

Uzyskane w wyniku kształcenia kwalifikacje zawodowe:

E.15. Uruchamianie oraz utrzymanie terminali i przyłączy abonenckich.
E.13. Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami.
E.16. Montaż i eksploatacja sieci rozległych.

W oddziale punktowane będą następujące przedmioty:

1. język polski
2. matematyka
3. fizyka
4. informatyka

Realizujemy rozszerzony program z geografii, fizyki albo informatyki

Technik teleinformatyk znajduje zatrudnienie w:
• przedsiębiorstwach korzystających z informacji w formie elektronicznej
• firmach montujących i sprzedających komputery
• organach administracji publicznej i przedsiębiorstwach eksploatujących systemy teleinformatyczne
• firmach świadczących usługi teleinformatyczne w zakresie telekomunikacji oraz budowy i eksploatacji systemów teleinformatycznych
• różnych jednostkach, na stanowisku administratora sieci komputerowych
• firmach projektujących i wdrażających nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne
• firmach montujących i naprawiających telefony komórkowe

Technik chłodnictwa i klimatyzacji

• E.28. Montaż, eksploatacja i konserwacja urządzeń i instalacji chłodniczych
• E.29. Montaż, eksploatacja i konserwacja urządzeń i instalacji klimatyzacyjnych

W oddziale punktowane będą następujące przedmioty:
• język angielski
• matematyka
• informatyka

Technik chłodnictwa i klimatyzacji jest nowym kierunkiem wprowadzonym do klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego w sierpniu 2014 roku. W roku szkolnym 2017/2018 pierwsi uczniowie rozpoczną naukę na tym profilu. Jesteśmy jedyną
z nielicznych szkół na podkarpaciu, która będzie prowadzić kształcenie w tym zawodzie.
Z badań rynku pracy wynika, że istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów branży chłodnictwa i klimatyzacji. Niestety brakuje fachowców z odpowiednim wykształceniem. Inne pokrewne zawody, z punktu widzenia pracodawców, nie zapewniają wystarczającej wiedzy i umiejętności.

Technik chłodnictwa i klimatyzacji:
• dopasowuje urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne do konkretnych potrzeb, wielkości pomieszczeń, warunków termicznych,
• przygotowuje części urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych do montażu,
• montuje i instaluje parowniki; sprężarki, termostaty, agregaty oraz izolacje termiczne,
• wykonuje montaż połączeń, układów hydraulicznych i pneumatycznych, zespołów i mechanizmów urządzeń chłodniczych; klimatyzatorów lub systemów klimatyzacyjnych,
• dokonuje programowania, nastawienia regulacji urządzenia chłodniczego lub klimatyzacyjnego,
• instaluje urządzenia chłodnicze lub klimatyzacyjne na stanowiskach oraz napełnia instalacje czynnikiem chłodniczym,
• dokonuje oceny jakości i stanu technicznego urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych,
• konserwuje i naprawia urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne,

Uczeń nabędzie w procesie kształcenia takie umiejętności jak:
• montowanie urządzeń i instalacji chłodniczych
• eksploatacja i konserwacja urządzeń i instalacji chłodniczych
• naprawa urządzeń i instalacji chłodniczych
• montowanie urządzeń i instalacji klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła
• eksploatacja i konserwacja urządzeń i instalacji klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła
• naprawa urządzeń i instalacji klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła
• Absolwent może podjąć dalszą naukę na uczelni wyższej, może prowadzić własną działalność gospodarczą.

Zasadnicza Szkoła Zawaodowa

Kierowca mechanik

Kierowca mechanik - jest bardzo poszukiwanym na rynku zawodem i daje gwarancję uczniom po ukończeniu szkoły na podjęcie dobrze płatnej pracy i rozpoczęcie dorosłego życia zawodowego. W toku 3-letniej nauki w zasadniczej szkole zawodowej uczeń zdobywa wykształcenie ogólne i zawodowe, a po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zakresie eksploatacji środków transportu drogowego uzyskuje tytuł zawodowy – kierowcy mechanika.

A.69. Eksploatacja środków transportu drogowego

Przedmioty punktowane na świadectwie:
• język polski
• matematyka
• fizyka
• informatyka

Umiejętności naszego absolwenta:
• prowadzenie pojazdów samochodowych
• wykonywanie prac związanych z przewozem drogowym rzeczy
• prowadzenie dokumentacji dotyczącej przewozu drogowego rzeczy
• wykonywanie prac związanych z obsługą środków transportu drogowego
• ocenianie stanu technicznego oraz naprawy środków transportu drogowego

Kierowca mechanik znajdzie zatrudnienie:
• w firmach transportowych związanych z przewozem osób i towarów
• prowadzenie własnej działalności gospodarczej jako kierowca mechanik
• praca na stanowiskach, gdzie potrzebna jest wiedza ogólnotechniczna

Szkoła przygotowuje ucznia do testu kwalifikacyjnego w zakresie kwalifikacji wstępnej, o której mowa w ustawie o transporcie drogowym. Kształcenie w zakresie kwalifikacji wstępnej odbywa się zgodnie z przepisami w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy.

W cyklu kształcenia wszyscy uczniowie przechodzą teoretyczną i praktyczną naukę jazdy uprawniające do przystąpienia do państwowego egzaminu na prawo jazdy kategorii B.

bip2