godlonowe headerlog  ZSTiO5 iso n

• Akta personalne nauczycieli

II. Akta Urzędowe

1. Akta prawne:
  • Rozporządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 7 czerwca 1927 r. o prawie przemysłowym,
  • Rozporządzenie Ministra Przemysłu i Handlu z dnia 13 lutego 1934 r.w porozumieniu z Ministrem Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznegow sprawie zmiany przepisów, dotyczących egzaminu na czeladnika.
  • Ustawa z dnia 10 marca 1934 r. o zmianie Rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 7 czerwca 1927 r.
  1. Plany nauczania techników i liceów zawodowych na podbudowie 8 – klasowej szkoły podstawowej, Warszawa 1968.
  2. Plany nauczania techników i szkół równorzędnych o 4 – letnim cyklu kształcenia, Warszawa 1968.
  3. Plany nauczania zasadniczych szkół zawodowych, Warszawa 1968.
  4. Sprawozdania dyrekcji c. k. wyższej szkoły realnej w Jarosławiu.
  5. Sprawozdania Szkoły Rzemiosł Budowlanych do Kuratorium Lwowskiego.
  6. Sprawozdanie Dokształcającej Szkoły Zawodowej.

III. Opracowania

1. A. Ładyżyński, Niższe i średnie szkoły zawodowe w Galicji doby autonomicznej, „Prace Pedagogiczne” CXXI, Wrocław 1997.
  2. J. Krawczyk, Galicyjskie szkolnictwo zawodowe w latach 1860–1918, Kraków 1995.
  3. W. Szczepański, Jarosław w czasie okupacji, „Rocznik Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia 1994.
  4. A. Szczurowski, Skorowidz Powiatu Jarosławskiego na rok 1902.

bip2