Your IP: 174.129.187.112

• historia
  • wiedza o społeczeństwie
  • język obcy

Oddziałowi przypisano następujące przedmioty rozszerzone:

• historia
  • wiedza o społeczeństwie
  • język obcy

Charakterystyka oddziału:

Historia realizowana jest w wymiarze 12 godzin w cyklu kształcenia.
Wiedza o społeczeństwie realizowana jest w wymiarze 8 godzin w cyklu kształcenia.

Szkoła dla tych, którzy chcą realizować studia na kierunkach humanistycznych oraz prawno – celnych takich jak np.: prawo celne, prawo administracyjne i handlowe, historia, politologia, stosunki międzynarodowe, a w przyszłości podjąć pracę m.in. w służbach mundurowych.

Wysoki poziom kształcenia oraz dobre przygotowanie do studiów zapewnia współpraca z Instytutem Stosunków Międzynarodowych PWST-E w Jarosławiu, Sądem Rejonowym w Jarosławiu oraz Izbą Celną w Przemyślu nadzorującą przejście graniczne w Korczowej. Dzięki współpracy z Izbą Celną uczniowie poznają specyfikę pracownika Służby Celnej i Straży Granicznej pracę strażników celnych oraz służb kontrolujących punkty graniczne.

Współpracując z PWST-E uczniowie uczestniczą w warsztatach, sympozjach i wykładach naukowych. Dzięki współpracy z Sądem Rejonowym w Jarosławiu uczniowie maja możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy sędziego, obrońcy czy prokuratora poprzez uczestnictwo w rozprawach sądowych.

bip2