godlonowe headerlog  ZSTiO5 iso n

• 2
  • 3
  • 1

W dniu 1 grudnia 2017 r., w godz. 13.00-14.30 odbędzie się w naszej szkole pierwszy etap ogólnopolskiego konkursu "Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego". Ta III edycja konkursu dotyczy Szwajcarii i ma na celu:

• rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi,
• propagowanie wychowania proeuropejskiego,
• rozbudzanie otwartości na inne kultury,
• krzewienie ducha tolerancji i szacunku wśród uczniów,
• doskonalenie umiejętności wykorzystywania technologii komputerowej i informacyjnej do poszerzania i prezentacji własnej wiedzy,
• rozwijanie kapitału społecznego młodych ludzi,
• doskonalenie umiejętności prezentacji własnych osiągnięć i współpracy w grupie,
• przygotowanie uczniów do dalszego kształcenia językowego,
• przyzwyczajanie uczniów do sprawdzania swojej wiedzy i umiejętności poprzez udział
w konkursach

Konkurs organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego we współpracy z Goethe Institut w Krakowie.
Zapisy, bliższe informacje oraz pomoc w przygotowaniu - szkolny koordynator konkursu Monika Rydzik (sala W1)

bip2